Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ključne reči

Zadnje teme
» Reigstracija na Forumu
Postavljanje linkova i slika EmptyUto Dec 13, 2011 8:52 pm od t@licni

» Postavljanje linkova i slika
Postavljanje linkova i slika EmptyPon Dec 12, 2011 9:52 pm od t@licni

» Pravila na Forumu (Obavezno pročitati)
Postavljanje linkova i slika EmptyNed Dec 11, 2011 10:26 pm od t@licni

Mart 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kalendar Kalendar

Affiliates
free forum


Postavljanje linkova i slika

Ići dole

Postavljanje linkova i slika Empty Postavljanje linkova i slika

Počalji  t@licni Pon Dec 12, 2011 9:52 pm

1.Prvo šta treba je očigledno da imate linkove koje hoćete da postavite.Njih možete naći na milion sajtova koji su na globalnoj mreži i podeliti ih sa korisnicima ovog foruma.
Nakon što ste našli linkove,obeležite ih ,kliknite desnim dugmetom misa na njih a zatim u padajućem meniju odaberite Copy,ili na tastaturi držite istovremeno CTRL + C

OBAVEZNO proverite da li ispod linkova koje kopirate postoji password sa kojim su zaštićeni(slika 1) i ako postoji password postavite ga i vi ispod linkova,jer bez njega je nemoguće spojiti sve u celinu i samim tim sve to što neko bude skidao biće neupotrebljivo.

Postavljanje linkova i slika Slikasapass

2.Odaberite forum gde želite postaviti linkove(ja sam odabrao "Igre") slika br.2
i zatim kliknite na dugme "New Thread" slika br.3

Postavljanje linkova i slika 31963329

Postavljanje linkova i slika Slika3r

3.U novootvorenoj temi kliknite desnim dugmetom miša bilo gde na prazno polje i odaberite opciju "paste",ili na tastaturi CTRL+V slika br.4 tako ćete postaviti linkove koje želite.

Postavljanje linkova i slika Slika4r

4.Nakon sto ste postavili linkove selektujte ih sve i zatim kliknite na ikonu "code" slika br.5
na ovaj način linkovi nisu klikabilni

Postavljanje linkova i slika Slika5d


6.Ostaje još samo da u svoj post dodate slike i komentar i da ga pošaljete tako što ćete kliknuti na dugme "Poslati".Pre nego što postavite svoj post,možete kliknuti na dugme "Previzualizovati" koje se nalazi odmah pored dugmeta "Poslati" i tako videti da li sve izgleda onako kako želite i ako sve izgleda kako želite,vaš post je spreman za objavu.



TUTORIJAL:KAKO POSTAVITI SLIKE UZ POST

1.Pronaći sliku koja ide uz post koji želite postaviti(ja sam uzeo za primer da postavim sliku uz igru),kliknuti desnim dugmetom miša na nju i odabrati opciju "Save Image As..." slika br.1 Sliku sačuvajte na desktopu ili gde već želite pošto će vam ubrzo trebati.

Postavljanje linkova i slika Slika1p

2.Odabrati kategoriju i forum gde želite da postavite sliku(ja sam odabrao za ovaj tutorijal Download/Igre) i kliknuti na ikonu "Ugostiti sliku". slika br.2

Postavljanje linkova i slika Slika2i

3.Pojaviće vam se mali prozor i u njemu odaberite opciju "Browse" preko koje ćete naći gde vam je slika koju ste sačuvali,i kada je nađete odaberite opciju "Open" a onda kliknite na dugme "Host it".Sada ste uradili upload slike koju ćete postaviti uz vaš post. slika br.3

Postavljanje linkova i slika 97735687


4.Kada se završi upload (to zavisi od brzine interneta i veličine slike)pojaviće se prozor u vašem internet pretraživaču kao na slici br.4 i u njemu odaberiti opciju "Forum Code" koja se nalazi sa leve strane.Kliknite na njega levim dugmetom miša kako bi ga selektovali a zatim kliknite desnim dugmetom miša i odaberite opciju "copy" ili na tastaturi držite CTRL+C. slika br.4

Postavljanje linkova i slika 15934521


5.Nakon što ste kopirali ceo tekst nalepite ga u temi koju ste odabrali tako što ćete kliknuti desnim dugmetom miša na praznu pozadinu i odabrati opciju "paste" slika br.5
Nemojte da vas zbune linkovi koje vidite na slici br.5 ,oni su tu da bi se dobila kompletna slika kako treba da izgleda jedan post.
Postavljanje linkova i slika Slika5t

6.Ovde možete videti kako izgleda post kada je gotov.Naslov igre,slika i tekst koji opisuje o čemu se radi.To bi bilo to.Ako imate pitanja ili vam nešto nije jasno,slobodno pitajte.

Postavljanje linkova i slika Slika6x
t@licni
t@licni
Admin

Broj poruka : 174
Datum upisa : 29.11.2011
Godina : 56
Lokacija : Cuprija

https://nadaljforum.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu